اخبار

نتایج چهارمین دوره انتخابات شورای استانی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام شد.

نتایج چهارمین دوره انتخابات شورای استانی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، به اطلاع اعضای محترم سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره می‌رساند که هیات نظارت مرکزی انتخابات، نتایج آرای چهارمین دوره انتخابات شورای استانها مورخ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

ادامه مطلب

دکتر نصر اله زاده رئیس دانشگاه تبریز در حکمی دکتر جلیل باباپور، رئیس مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه را به مدت دو سال دیگر ابقا نمود.

در حکمی که از سوی دکتر نصر اله زاده، رئیس دانشگاه تبریز صادر شد، دکتر جلیل باباپور ، استاد تمام دانشگاه تبریز به مدت دو سال دیگر در سمت رئیس مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز ابقا شد.

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه تربیت مربی پیشگیری از رفتار های خود آسیب رسان  توسط مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز
برگزاری کارگاه تربیت مربی پیشگیری از رفتار های خود آسیب رسان توسط مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز

برگزاری کارگاه تربیت مربی پیشگیری از رفتار های خود آسیب رسان توسط مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز

کارگاه دو روزه تربیت مربی پیشگیری از رفتار های خود آسیب رسان در روز های سه شنبه و چهار شنبه مورخ ۳ و ۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ با حضور ۳۲ نفر از مشاوران، روانشناسان، مددکاران و کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه در محل دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد.

ادامه مطلب
((مشاوره تلفنی)) مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز به مناسبت ایام امتحانات راه اندازی شد .

((مشاوره تلفنی)) مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز به مناسبت ایام امتحانات راه اندازی شد .

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز در جهت خدمات رسانی مطلوب تر به دانشجویان با عنایت به شروع ایام امتحانات، (( مشاوره تلفنی )) را با حضور روان شناسان و مشاوران مجرب این مرکز راه اندازی نمود .

ادامه مطلب
دومین نشست علمی با موضوع «چگونگی متوازن ‌سازی کار و زندگی»در دانشگاه تبریز برگزار شد

دومین نشست علمی با موضوع «چگونگی متوازن ‌سازی کار و زندگی»در دانشگاه تبریز برگزار شد

دومین نشست علمی با موضوع «چگونگی متوازن ‌سازی کار و زندگی» با حضور رئیس مرکز مشاوره‌ی دانشگاه تبریز، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه در تالار شهید باکری این دانشگاه برگزار شد.

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از رفتارهای خود آسیب رسان (طرح بتا) در دانشگاه تبریز

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از رفتارهای خود آسیب رسان (طرح بتا) در دانشگاه تبریز

کارگاه آموزشی پیشگیری از رفتارهای خود آسیب رسان با عنوان (طرح بتا) با حضور مدیران و کارشناسان سراهای دانشجویی در تاریخ هفدهم دی ماه ۱۴۰۲ توسط مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تبریز برگزار شد.

ادامه مطلب
برگزاری دومین جلسه مشترک دبیران  مناطق مشاوره  و سبک زندگی و  دبیران مناطق بهداشت  و درمان دانشگاه های سراسر کشور در چابهار

برگزاری دومین جلسه مشترک دبیران مناطق مشاوره و سبک زندگی و دبیران مناطق بهداشت و درمان دانشگاه های سراسر کشور در چابهار

در ادامه نشست های مشترک بین دبیران مراکز مشاوره و سبک زندگی با دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها، دومین همایش مشترک به همت دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان و با میزبانی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد.

ادامه مطلب
برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی، بهداشت و درمان و کارشناسان منطقه سه کشور در دانشگاه ارومیه
برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی، بهداشت و درمان و کارشناسان منطقه سه کشور در دانشگاه ارومیه

برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی، بهداشت و درمان و کارشناسان منطقه سه کشور در دانشگاه ارومیه

اولین نشست هم‌اندیشی مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی، بهداشت و درمان و کارشناسان منطقه سه کشور در دانشگاه ارومیه در تاریخ ۲۹ آذرماه سال ۱۴۰۲ برگزار گردید.

ادامه مطلب
کسب عنوان نمونه مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز در بین مراکز مشاوره دانشگاه های سطح یک کشور  در سال ۹۷
کسب عنوان نمونه مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز در بین مراکز مشاوره دانشگاه های سطح یک کشور در سال ۹۷

کسب عنوان نمونه مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز در بین مراکز مشاوره دانشگاه های سطح یک کشور در سال ۹۷

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز عنوان نمونه مراکز مشاوره سال ۹۷ را در بین دانشگاه های سطح یک کشور ( بالای ۱۵ هزار نفر دانشجو) دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به خود اختصاص داد, دکتر شهرام واحدی رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز در این ارتباط گفت: مرکز مشاوره دانشجویی این دانشگاه عنوان نمونه برگزیده را براساس ارزیابی‌ها و رتبه بندی صورت‌گرفته توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بدست آورده است. به گفته وی انجام مشاوره های فردی و گروهی، برگزاری کارگاه های مختلف، برگزاری جلسه های سخنرانی های مختلف، روان سنجی، پیگیری های مددکاری، خدمات روان پزشکی، فعالیت های شعب مشاوره دانشجویی در خوابگاه ها و دانشکده ها، همچنین انجام طرح های پژوهشی و تحقیقاتی و ... از جمله معیارها و شاخصه های این انتخاب، بوده است. همین گزارش حاکی است: در این خصوص لوح تقدیری به امضاء دکتر محمد رضا علم، معاون امور دانشجویان داخل و دکتر منصوره سادات صادقی، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان رسیده، که در آن آمده است: پویایی هر سازمان در گرو خلاقیت ها و تلاش هایی است که از درون سازمان نشات می گیرد و هر تلاشی که در راستای به ثمر نشستن این خلاقیت ها باشد بی تردید نقش سازنده ای در تعالی سازمانی دارد. ضمن قدردانی و ارج نهادن به تلاش ارزنده رئیس و همکاران محترم آن مرکز در ارائه خدمات روانشناختی به دانشجویان عزیز کشور، بدینوسیله آن مرکز را به عنوان " مرکز مشاوره نمونه دانشجویی در سال ۹۷ " بر می گزیند. اضافه می نماید: مرکز مشاوره دانشگاه تبریز در سال های اخیر در چندین دوره نیز به عنوان مرکز مشاوره نمونه کشوری انتخاب شده بود.

ادامه مطلب
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز به عنوان نمونه انتخاب شد

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز به عنوان نمونه انتخاب شد

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز عنوان نمونه مراکز مشاوره دانشگاه های وزارت علوم در سال ۹۶ را به خود اختصاص داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، با اعلام این خبر گفت: براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز به عنوان نمونه برگزیده شد. دکتر حسین امامعلی پور با اشاره به رتبه بندی دانشگاههای نمونه افزود: دانشگاه تبریز، پس از دانشگاه گیلان رتبه دوم و دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیر، هنر، هنر اصفهان و هنر اسلامی تبریز بترتیب رتبه های بعدی را بدست آوردند. معاون داشجویی دانشگاه تبریز اضافه کرد: انجام مشاوره های فردی و گروهی، برگزاری کارگاه های مختلف، برگزاری جلسات سخنرانی، روان سنجی، پیگیری های مددکاری، خدمات روان پزشکی، فعالیت های شعب مشاوره دانشجویی در خوابگاه ها و دانشکده ها، همچنین انجام طرح های پژوهشی و تحقیقاتی و ... از جمله معیارها و شاخصه های این انتخاب، بوده است. همین گزارش حاکیست: بر همین اساس لوح تقدیری از سوی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر و در آن آمده است: پویایی هر سازمان در گرو خلاقیت ها و تلاش هایی است که از درون سازمان نشات می گیرد و هر تلاشی که در راستای به ثمر نشستن این خلاقیت ها باشد بی تردید نقش سازنده ای در تعالی سازمانی دارد.ضمن قدردانی و ارج نهادن به تلاش ارزنده رئیس و همکاران محترم آن مرکز در ارائه خدمات روانشناختی به دانشجویان عزیز کشور، بدینوسیله آن مرکز را به عنوان " مرکز مشاوره نمونه دانشجویی در سال ۹۶" بر می گزیند. اضافه می نماید: مرکز مشاوره دانشگاه تبریز در سال های اخیر در چندین دوره نیز به عنوان مرکز مشاوره نمونه کشوری انتخاب و دکتر شهرام واحدی رئیس این مرکز، هم دبیر مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه سه کشور را بر عهده دارد. کارگاههای آموزشی پیشگیری از اعتیاد ( ویژه همیاران سلامت ) توسط مرکز مشاوره دانشگاه در فروردین و اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار گردید. این کارگاهها یک روزه بوده و هدف آن شناخت دانشجویان همیار با مواد مخدر، عوارض آن و عوامل خط و محافظت کننده و آموزش اقدامات لازم در مورد فردی که احیانا" ریسک گرایش به مواد دارد چه کمک هایی میتوانند بکنند.

ادامه مطلب

کسب عنوان مرکز مشاوره دانشجویی نمونه سال ۹۶

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز عنوان نمونه مراکز مشاوره دانشگاه های وزارت علوم در سال ۹۶ را به خود اختصاص داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، با اعلام این خبر گفت: براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز به عنوان نمونه برگزیده شد. دکتر حسین امامعلی پور با اشاره به رتبه بندی دانشگاههای نمونه افزود: دانشگاه تبریز، پس از دانشگاه گیلان رتبه دوم و دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیر، هنر، هنر اصفهان و هنر اسلامی تبریز بترتیب رتبه های بعدی را بدست آوردند. معاون داشجویی دانشگاه تبریز اضافه کرد: انجام مشاوره های فردی و گروهی، برگزاری کارگاه های مختلف، برگزاری جلسات سخنرانی، روان سنجی، پیگیری های مددکاری، خدمات روان پزشکی، فعالیت های شعب مشاوره دانشجویی در خوابگاه ها و دانشکده ها، همچنین انجام طرح های پژوهشی و تحقیقاتی و ... از جمله معیارها و شاخصه های این انتخاب، بوده است. همین گزارش حاکیست: بر همین اساس لوح تقدیری از سوی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر و در آن آمده است: پویایی هر سازمان در گرو خلاقیت ها و تلاش هایی است که از درون سازمان نشات می گیرد و هر تلاشی که در راستای به ثمر نشستن این خلاقیت ها باشد بی تردید نقش سازنده ای در تعالی سازمانی دارد.ضمن قدردانی و ارج نهادن به تلاش ارزنده رئیس و همکاران محترم آن مرکز در ارائه خدمات روانشناختی به دانشجویان عزیز کشور، بدینوسیله آن مرکز را به عنوان " مرکز مشاوره نمونه دانشجویی در سال ۹۶" بر می گزیند. اضافه می نماید: مرکز مشاوره دانشگاه تبریز در سال های اخیر در چندین دوره نیز به عنوان مرکز مشاوره نمونه کشوری انتخاب و دکتر شهرام واحدی رئیس این مرکز، هم دبیر مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه سه کشور را بر عهده دارد

ادامه مطلب
تقدیر از کانون همیاران سلامت دانشگاه تبریز در همایش سراسری کانونهای دانشگاههای تابعه وزارت علوم

کسب عنوان کانون نمونه از سوی دفتر مرکزی مشاوره و سلامت وزارت علوم

کانون دانشجویی همیاران سلامت دانشگاه تبریز در همایش سراسری کانونهای دانشگاههای تابعه وزارت علوم که در شیراز برگزار گردید مورد تقدیر قرار گرقت و موفق به کسب عنوان کانون نمونه کشوری شد.

ادامه مطلب

پرسشنامه سلامت روان _ لینک دانلود پرسشنامه سلامت روان جهت پرینت و تحویل آن به مرکز مشاوره

به اطلاع دانشجویان عزیز روزانه و شبانه، مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای و دکترای تخصصی دانشگاه تبریز می رساند، یکی از مراحل الزامی ثبت نام، تکمیل (کارنامه سلامت روان) می باشد. لذا دانشجویان عزیز می توانند پس از تکمیل به مرکز مشاوره تحویل نمایند.

ادامه مطلب

جشنواره منطقه ای دانشجویی پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه تبریز

اولین جشنواره منطقه ای دانشجویی پیشگیری اولیه از اعتیاد ۲۰ اردیبهشت در تالار وحدت دانشگاه برگزار توسط مدیریت با همکاری مرکز مشاوره دانشجویان و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در دانشگاه تبریز برگزار شد.

ادامه مطلب

همایش بررسی راهبردهای ازدواج آسان، سالم و پایدار در جوانان در دانشگاه تبریز

همایش بررسی راهبردهای ازدواج آسان، سالم و پایدار در جوانان از سوی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با مشارکت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز برگزار شد.

ادامه مطلب

همایش بررسی راهبردهای ازدواج آسان، سالم و پایدار در جوانان

همایش بررسی راهبردهای ازدواج آسان، سالم و پایدار در جوانان از سوی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با مشارکت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز برگزار شد.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه آموزشی نوروفیدبک عمومی برای مشاوران منطقه ۳

این کارگاه در تاریخ ۴- ۶ اسفندماه ماه ۹۴ در تالار شهریار دانشگاه تبریز برای مشاوران منطقه بمدت دو روز با تدریس آقای دکتر نظری عضو گروه روانشناسی دانشگاه تبریز و با همکاری مدرسه فارمد مرکز مشاوره نهران برگزار گردید .

ادامه مطلب

اولین کارگاه آموزشی ویژه اعضاء کانون همیاران سلامت

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز اقدام به برگزاری اولین کارگاه آموزشی ویژه اعضاء کانون همیاران سلامت با عنوان کارگاه مربیگری پیشگیری از ایدز TOP)) مطابق مفاد اساسنامه در مورخه ۲۶و۲۵ بهمن ماه ۹۴ در محل تالار شهریار دانشگاه تبریز نمود.

ادامه مطلب

کارگاه های پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان جدیدالورود (طرح سمن)

کارگاه¬های پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان جدیدالورود (طرح سمن) که توسط این مرکز در آذرماه ۹۴ برگزار گردید، مشتمل بر ۲۷ کارگاه آموزشی۴ ساعته طبق دستورالعمل در ۱۱ دانشکده با استفاده از ۱۱ نفر مدرس، بشرح زیر برگزار گردید.هدف از برگزاری این کارگاه¬ها آگاه¬سازی و آشنایی دانشجویان با مواد مخدر و عوارض آن و آموزش مهارت¬های زندگی با تأکید بر پیشگیری از اعتیاد بوده است.

ادامه مطلب

تشکیل کانون همیار سلامت روان

کانون همیار سلامت روان بنا بر دستورالعمل ارسالی از وزارت علوم مورخ 94/10/27 با حضور معاونت محترم دانشجویی، ریاست محترم مرکز مشاوره و با حضور اعضای کانون تشکیل شد.

ادامه مطلب

بسیج توانمندسازی روانی اجتماعی دانشجویان کارشناسی

مر کز مشاوره دانشجویی بسیج توانمندسازی روانی اجتماعی دانشجویان کارشناسی در زمینه پیشگیری از اضطراب ، افسردگی ، با تاکید بر مدیریت خشم ، استرس ، توسعه خود مراقبتی در سلامت روانی اجتماعی از تاریخ ۳۰ ابان لغایت ۱۵ آذر آغاز نمود.

ادامه مطلب

کارگاه آموزشی سلامت روان

کارگاه آموزشی سلامت روان مراکز آموزش عالی استان آذربایجانشرقی ویژه مشاوران و کارشناسان سلامت روان در پنج محور با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در تاریخ ۹۴/۸/۲۶ در محل معاونت بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان بمدت یکروز برگزار گردید.

ادامه مطلب

اطلاعیه مهم برای دانشجویان جدیدالورود

اطلاعیه مهم برای دانشجویان جدیدالورود به اطلاع دانشجویان جدیدالورود روزانه و شبانه، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه تبریز می¬رساند، یکی از مراحل الزامی ثبت نام، تکمیل ( کـارنامه سـلامت ¬روان ) می¬باشد. لذا لازم است دانشجویان عزیز فایل پرسشنامه مذکور را دانلود و پرینت گرفته، پس از تکمیل در اسرع وقت به مرکز مشاوره واقع ضلع جنوبی ساختمان امور دانشجویان تحویل نمایند. لازم به ذکر است کسانی که فرم مذکور را تکمیل ننمایند ثبت نام شان ناقص خواهد بود و در نیمسال دوم در انتخاب واحد با مشکل مواجه خواهند شد.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه تربیت مربی پیشگیری از HIV/AIDS

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز (دبیرخانه منطقه ۲) کارگاه منطقه ای تربیت مربی TOT۱) و (TOT۲ پیشگیری و کنترل بیماری AIDS/HIV ویژه کارشناسان منتخب وزارت علوم و و زارت بهداشت در تاریخهای ۱۴ و ۱۵ مهرماه ۱۳۹۴ در تالار شهریار برگزار نمود.

ادامه مطلب

کارگاه آموزشی آشنایی با اختلالات روانشناختی ویژه اساتید گروه الهیات و معارف اسلامی

استرس ها یا فشارهای عصبی در هر محیطی واکنش های غیر اختصاصی ارگانیسم را موجب می شوند و ضرورت تغییر و تحول را در روند معمولی زندگی به دنبال دارند. با توجه به اینکه محیط دانشگاه می تواند حاوی عوامل استرس زا از قبیل دور شدن از محیط خانواده، مسائل مالی، مشکلات ارتباطی و غیره باشد و لزوم توجه و کاهش استرس در بین دانشجویان را می طلبد، این کارگاه یک روزه در تاریخ ۱۱/۵/۹۴ با هدف شناخت مشکلات روانشناختی دانشجویان در مرکز مشاوره دانشگاه برای تعداد ۱۵ نفر از اعضای محترم هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزار گردید.

ادامه مطلب

مراسم افتتاحیه بخش نوروفیدبک ،مشاوره اینترنتی و مشاوره تلفنی

مراسم افتتاحیه بخش نوروفیدبک، مشاوره اینترنتی و مشاوره تلفنی در تاریخ۲۴ خرداد با حضور ریاست محترم دانشگاه تبریز ، معاونت محترم دانشجویی و هئت همراه در محل مرکز مشاوره راس ساعت ۱۴ برگزار شد.

ادامه مطلب

راه اندازی مشاوره تلفنی

مرکز مشاوره سیستم نوین مشاوره تلفنی را برای ارائه خدمات بهتر به کادر دانشگاهی راه اندازی نموددر این سیستم مراجع با گرفتن یکی از شماره تلفنهای مرکز و انتخاب یکی از شماره های مرتبط با مشاوره تلفنی میتوان از خدمات بهره مند گردند.

ادامه مطلب

راه اندازی مشاوره الکترونیکی

مرکز مشاوره سیستم مشاوره اکترونیکی را برای ارائه خدمات بهتر به کادر دانشگاهی راه اندازی نموده در این سیستم مراجع با مراجعه به وبسایت مرکز و انتخاب مشاوره الکترونیکی میتواند از خدمات بهره مند گردند.

ادامه مطلب